Detekce povrchových vad a přesné měření rozměrů výrobků

Detekce povrchových vad a přesné měření rozměrů výrobků

Společnost TECRA nabízí zákazníkům systémy pro kontrolu vad a měření rozměrů při výrobních procesech především v hutním průmyslu a to až do teplot 1450°C.

Nové algoritmy s využitím nejnovějších kamerových a laserových technologií dokáží velice přesně kontrolovat kvalitu výrobků během výrobního procesu. Čímž dojde k značnému snížení zmetkovitosti a ušetření výrobních nákladů.

Společnost OG Technologies (OGT) nabízí zákazníkům tyto varianty:

  • HotEye® – průlomová bezkontaktní technologie snímání vynalezena společností OGT. Tato patentovaná technologie je navržena pro vysokoteplotní aplikace. HotEye® lze použít v zobrazovacích pro měření rozměrů a detekci povrchových vad až do 1450°C. HotEye® systémy pro válcované oceli jsou navrženy jak pro tyčové oceli, tak pro válcovaný drát, aby řešily stále trvající problémy s povrchovými vadami. Aplikace jsou nyní rozšířeny na kolejnice , menší válcované profily a bezešvé trubky.
  • PRii ™ - Společnost OG Technologies, Inc. (OGT) rozšířila svou pokročilou zobrazovací technologii pro potřebu povrchové kontroly díky ultravysokému rozlišení (až 0,010 mm) pro tyče a dráty tažené za studena, loupané, broušené a otryskané.Systém může být také integrován s detektory vířivých proudů a prezentovat detekce vad obrázky ve vysokém rozlišení.
  • PPS ™ - Společnost OGTechnologies vyvinula Planar Profile System (PPS ™), technologii bezkontaktního snímání s proprietárním optickým designem a softwarovými algoritmy. PPS ™ je navržen jako stabilní systém s vysokou přesností. Byl instalován ve válcovnách jak na teplých tak studených procesech pro měření rozměrů průřezu. Technologie PPS ™ s velmi vysokou rychlostí skenování umožňuje využít novou 3D aplikaci a skenovat povrch materiálu až do 1200 °C a provádět automatickou kontrolu povrchu . Společnost OG Technologies, Inc. použila své jedinečné definice defektů a identifikační schopnosti spolu s pokročilými detekčními a klasifikačními schopnostmi při 3D cloudové analýze dat. Zjištěné vady lze zobrazit 3D způsobem.